Telefon: +48 600 448 443 Adres: ul. Siewna 32, Kraków

WYMIANA KLOCKÓW HAMULCOWYCH PRZÓD i TYŁ

WYMIANA KLOCKÓW HAMULCOWYCH PRZÓD  OD 100zł

WYMIANA KLOCKÓW HAMULCOWYCH TYŁ OD 120zł

Sprawność poszczególnych elementów układu hamulcowego ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa jazdy. Niektóre z nich w sposób naturalny się zużywają i podlegają regularnej wymianie. Wśród nich są klocki hamulcowe, które w trakcie hamowania ścierają się. 

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jak długo wytrzymują klocki hamulcowe. Wiele zależy od naszego stylu jazdy, a także, czy samochód  jest użytkowane w mieście lub poza nim. Warto wiedzieć, że spokojna jazda potrafi wydłużyć przydatność danego kompletu klocków w porównaniu z dynamiczną jazdą na tych samych trasach.

 Częstotliwość wymiany klocków hamulcowych zależy od sposobu i stylu jazdy. 

  • Możemy się przekonać że klocki lub tarcze nadają się do wymiany,  także podczas jazdy. Wszelkie niepokojące objawy podczas hamowania takie jak wrażenie „bicia", wibracje, piszczenie, szumy, czy nierównomierne hamowanie to sygnały, których nie możemy lekceważyć i które wymagają sprawdzenia układu hamulcowego. Jego kontrola ma istotny wpływ na bezpieczeństwo nasze, naszych pasażerów oraz innych uczestników ruchu. W końcu to od długości drogi hamowania często zależy ludzkie zdrowie czy życie.